O Fundacji Blisko

Fundacja Blisko działa na rzecz wspierania rozwoju więzi lokalnych oraz zrównoważonego rozwoju miasta, w tym promocji nowych rozwiązań w obszarze polityki mieszkaniowej. Wierzymy, że można mieszkać wygodnie, dostępnie dla każdej kieszeni oraz w dobrych relacjach z sąsiadami i sąsiadkami. Wiemy jednak, że aby ten cel osiągnąć potrzeba społecznego zaangażowania i dużo determinacji. Ale wspólnie damy radę!

PREZESKA FUNDACJI

ZARZĄD FUNDACJI

Joanna Erbel

JOANNA ERBEL

Socjolożka, działaczka miejska, ekspertka do spraw mieszkaniowych. Założycielka Fundacji Blisko zajmującej się wspieraniem aktywności lokalnych i tworzeniem wiedzy na temat innowacji mieszkaniowych. Koordynowała prace nad przygotowaniem polityki mieszkaniowej i programu Mieszkania2030 dla m.st. Warszawy. W latach 2017-2020 zajmowała się tematem innowacji mieszkaniowych w PFR Nieruchomości. Członkini grupy eksperckiej Laboratorium Rynku Najmu oraz CoopTech Hub w CIC Warsaw. Autorka książki Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej wydanej nakładem Wydawnictwa Wysoki Zamek.

Joanna Erbel

Prezeska